Një tërmet i fortë ka goditur mbrëmjen e sotme Shqipërinë.

Nga raportimet e deritanishme bëhet me dije se lëkundja e parë ka pasur një intensitet rreth 4.7 ballë të shkallës Rihter.

Kjo goditje është pasur nga një tjetër lëkundje pak minuta më vonë, rreth orës 22:45, me magnitudë 2.9 të shkallës Rihter
Lëkundjen kishin një thellësi prej 2 kilometrash dhe me epiqendër 23 kilometra nga Tirana dhe 14 kilometra nga Burreli.