Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 23 deri 29 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit./