Moti sot në Maqedoni do të jetë me temperatura të ulta dhe të reshura të shiut në vende malore.

Temperaturat ditore do të lëvizin nga -2 deri në 5 gradë Celsius.

Në vende malore parashihen temperatura nga -2 deri në -10 gradë Celsius kurse gjatë ditëve në vazhdim parashihet edhe të ketë reshje të borës.