Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe kushte për reshje të shiut. Pasdite do të jetë mot me diell.

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar veriperëndimore dhe veriore.

Temperaturat minimale do të jenë në interval prej 6 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 15 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe do të ketë rritje të temperaturave.