Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedoni 03.03.2021 / 7:56

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri 1 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 12 deri 18 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, ndërsa do të ketë edhe rënie të temperaturave. Në fundjavë pritet të ketë reshje të shiut.


Comments are closed for this post.

Të fundit