Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, por stabil. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 9 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, me mëngjese të ftohta dhe temperatura të ulëta, ndërsa gjatë ditës do të jetë më ngrohtë.