Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 17 gradë celcicus, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 20 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i qëndrueshëm, me temperatura që do të arrijnë deri në 30 gradë celicus.