Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha diellore. Pasdite në pjesët jugore të vendit do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri më 19 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të lëvizin prej 23 deri më 31 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm me temperatura më të ulëta.