Moti sot në Maqedoni do të jetë me rreshje shiu dhe me mjegulla në gjithë territorin.

Temperaturat e ditës do të lëvizin nga 4 deri në 17 gradë Celsius.

Gjatë fundjavës, temperaturat do të jenë më të larta kurse javën e ardhshme priten edhe rreshje bore në vendet malore.