Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar juglindore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 13 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën perëndimore të vendit.