Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira dhe do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 30 deri 38 gradë celcius.

Gjatë kësaj jave moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, me temperatura që pritet të jenë mbi 30 gradë celcius.