Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 1 deri 9 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, parashihet që të vazhdojnë reshjet e shiut.