Siç njoftojnë nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike, moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell me erë veriu.

Temperatura minimale do të jetë mes 12 deri 20 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri 35 gradë celsius.

Në Shkup do moti do të jetë me diell dhe me erë në drejtim verior ku temperatura maksimale do të arrijë deri 33 gradë celsius.

Deri të shtunën moti do të jetë kryesisht me diell dhe ngrohtë. Të shtunën në fund të ditës dhe në ditët e ardhshme gjatë pasdites do të moti do të jetë jostabil me kushte për reshje të shiut.