Category: Futboll
Futboll 21.04.19 | 19:24

Arsenal 3-2 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Arsenali është mposhtur në shtëpi nga Crystal Palace me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Ligën Premier. Topçinjtë nuk kanë arritur të vazhdojnë serinë pozitive dhe t’i afrohen kualifikimit në Ligën e Kampionëve pasi janë mposhtur në shtëpi nga Crystali. Golat...

Futboll 21.04.19 | 18:58

Liverpooli fiton me vështirësi ndaj Cardiffit dhe mban gjallë gjasat për titull

Reds ishin më të mirë, por vendasit i krijuan shumë vështirësi skuadrës së Jurgen Klopp. Pjesa e parë ishte pa gola, por me raste nga Roberto Firmino (22′), Sadio Mane (31′), Mohamed Salah (34′), Firmino (41′) dhe Oumar Niasse (44′). Edhe pjesa e dytë filloi me raste nga Reds, ndërsa...

Futboll 21.04.19 | 18:49

Real Madrid 3-0 Bilbao: Notat e lojtarëve, Benzema ylli i ndeshjes

Real Madridi ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Athletic Bilbaos në La Liga, duke iu kthyer kështu fitores pas barazimit në xhiron e kaluar ndaj Leganes. Golat për Los Blancos i shënoi Karim Benzema (47′, 76′ dhe 90′). Normalisht që francezi në fund ishte lojtari i ndeshjes i vlerësuar me notën...

Futboll 18.04.19 | 12:36

Ronaldo i thotë lamtumirë Juventusit?

Duket “rrufe në qiell të hapur”, diçka e pabesueshme, por mediat italiane e kanë ngritur si pyetje ditën e sotme: Sezoni 2019-2020, a mund të jetë i fundit i “martesës” mes Cristiano Ronaldos dhe Juventusit? Eliminimi i befasishëm nga Liga e Kampioneve i ka ushqyer këto hipoteza për...

Futboll 15.04.19 | 10:42

Ndërron jetë ish-presidenti i klubit italian

Ish-presidenti i Romës, Giuseppe Ciarrapico ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare, transmeton zeri.info Ish-politikani, biznesmeni dhe senatori vdiq sot në mëngjes në moshën 85-vjeçare. Ai kishte drejtuar klubin romak gjatë periudhës 1991-1993. Gjatë kohës së tij si president, Roma kishte...

Futboll 05.04.19 | 15:05

Çfarë historie! Georgina tregon se si u njoh me Ronaldon

Gerogina ka zbuluar se si u njoh me Ronaldon. Sa më shumë flitet për ndarje të mundshme, aq më shumë të dashuruar ndihen Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez. Ata po jetojnë një romancë të lumtur dhe kanë një vajzë të quajtur Alana Martina. Ndërsa Ronaldo ka edhe tre fëmijë...

Futboll 05.04.19 | 12:39

Barcelona dëshiron ta mbajë Messin në klub përgjithmonë

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, ka bërë të ditur se dëshiron ta mbajë Lionel Messin të lidhur me klubin katalonas përgjithmonë dhe ai planifikon që së shpejti të ulet me argjentinasin për të diskutuar për rinovimin e kontratës. Messi nënshkroi kontratë të re me Barcelonën...

Futboll 03.04.19 | 15:37

De Biasi mund ta marrë në dorë këtë Kombëtare!

Ish-përzgjedhësi i Kombëtares shqiptare mund të emërohet trajner i Kombëtares së Indisë Gianni De Biasi iu ka mbetur në zemër tifozëve shqiptarë për eksperiencën e mrekullueshme që e pati në Kombëtaren shqiptare, shkruan Gazeta Express. Trajneri italian arriti t’i kualifikonte Kuqezinjtë...

Futboll 02.04.19 | 10:36

Arsenali fiton dhe ngjitet në vendin e tretë

Arsenali ka rrëmbyer pikët e plota në Emirates, duke e mposhtur 2-0 Newcastle Unitedin për të rrëmbyer pozitën e tretë në renditjen e Premierligë. Me këtë fitore “Topçinjtë” e zbritën Manchester Unitedi në pozitën e pestë, në zonën Europa League. Pa Granit Xhakën e lënduar,...

Futboll 28.03.19 | 10:29

Dalin rezultatet mjekësore, Ronaldo humb ndeshjen e madhe. Ja sa do mungojë

Kanë kalë rezultatet e testeve mjëkësore të Cristiano Ronaldos i cili pësoi një dëmtim në ndeshjen mes Portugalisë dhe Serbisë për kualifikueset e Euro 2020. “Ylli” i Juventusit vuan nga një tërheqje e lehtë muskulorë në kofshën e djathtë dhe për pasojë do të humbë përballjen...

Futboll 27.03.19 | 13:45

iDesign Gold i dhuron Messit një telefon nga ari 24 karatë

Një celular prej 4000 eurosh. Kjo është dhurata e fundit që Leo Messi e ka marrë nga iDesign Gold. Bëhet fjalë për një iPhone XS të larë në flori 24 karatësh, një “xhevahir” që në versionin normal kushton 1400 euro. Celulari i ri i Messit do të ketë të gdhendur numrin 10 të fanelës...

Futboll 26.03.19 | 15:19

Zbulohet oferta “e çmendur” e Realit për Mbappe

“France Football” ka zbuluar se Reali i Madridit po bën gati një ofertë prej 280 milionë eurosh për të blerë Kylian Mbappe në merkaton e verës, transmeton Top Channel. I rikthyer vetëm para pak ditësh në stolin e Realit të Madridit, Zinedine Zidane ka zgjedhur pikërisht sulmuesin...

Futboll 26.03.19 | 12:36

Njihuni me pasurinë “marramendëse” të Messit, nuk do ta besoni sa fiton për një orë

Lionel Messi është futbollisti që po udhëheq Barcelonën drejt sukseseve të njëpasnjëshme. Argjentinasi u shpall lojtari më i paguar në La Liga duke rënë dakord për një marrëveshje të re qëndrimi te Barcelona deri në vitin 2021. Vlera neto e Mesit vlerësohet të jetë diku mes 200...

Futboll 26.03.19 | 12:12

Kosova bëhet edhe me një Federatë, përfiton 35 mijë euro

Ministri i Sportit, Kujtim Gashi e ka pritur kryetarin e Federatës së Badmintonit të Kosovës, Jeton Nebiu. Me këtë rast, kjo Federatë ka marrë përkrahje financiare. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në takim Jeton Nebiun, kryetari i federatës më të re që...

Futboll 25.03.19 | 15:42

Ky do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes Andorra – Shqipëria

Shqipëria do të luajë sot takimin e dytë të edicionit të eliminatoreve të Europianit 2020, me sfidën përballë Andorrës në transfertë, ku fitorja është një detyrim. UEFA ka njoftuar edhe listën e arbitrave që janë përzgjedhur për të vënë drejtësi në sfidën e Andorrës dhe bëhet...

Futboll 25.03.19 | 15:18

Futbollisti zviceran pa vdekjen me sy: Nuk më kujtohet asgjë

Mbrojtësi i Zvicrës, Fabian Schar, përjetoi një moment të frikshëm në përballjen me Gjeorgjinë. Pas një përplasje me një kundërshtar, ai ka rënë në tokë pa ndejnja, shkruan albinfo.ch. Futbollisti gjeorgjian Jano Ananidze ka bërë një intervenim prej një heroi, duke e shpëtuar futbollistin...

Futboll 22.03.19 | 13:22

Trajneri i Danimarkës: Kosova do të jetë surprizë edhe për Anglinë

Trajneri i Danimarkës, Age Hareide, mbeti i habitur nga paraqitja e mirë e Kosovës në ndeshjen e mbrëmshme, e cila përfundoi me rezultat 2:2, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. “Dardanët” kishin qenë në epërsi dy herë gjatë kësaj ndeshjeje, mirëpo Danimarka arriti ta...

Futboll 22.03.19 | 13:03

Gazeta më e shitur në Danimarkë: Në Kosovë, barazimin e festuam si fitore

Gazeta më e shitur në Danimarkë, Jyllands Posten, e ka publikuar një artikull të veçantë për ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës, e cila përfundoi me rezultat 2:2 në “Fadil Vokrri”. Artikullin e plotë mund ta lexoni në vazhdim. Danimarka i shpëtoi Kosovës me rezultat 2:2, pas ndeshjes...

Futboll 20.03.19 | 15:44

Legjenda e Arsenalit: Diçka ka ndodhur me Shaqirin në Liverpool

Ish-futbollisti i Arsenalit, Ian Wright, pretendon se diçka ka ndodhur gjatë kohës së fundit me Xherdan Shaqirin, që ka bërë që ai të mos luajë në shumë ndeshje të Liverpoolit në muajt e fundit. Trajneri Jurgen Klopp e ka përdorur 27-vjeçarin në pjesën e dytë të ndeshjeve gjatë pjesës...

Futboll 15.03.19 | 15:29

Zyrtare: Këto janë çiftet çerekfinale në Europa League

Është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Europa League të premten në Nyon, me duelin më interesant Napoli kundër Arsenalit. Gjiganti tjetër anglez, Chelsea do të përballët me Slavia Prague, ndërsa Eintracht Frankfurt do të luajë kundër Benficës. Në çerekfinale do ta kemi një...

Повеќе