Këngëtari, i cili karrierën e tij e ka ndërtuar në Gjermani, Ardian Bujupi, ka publikuar këngën e re.

“Arrita” titullohet kënga më e re e tij, të cilën e ka realizuar në gjuhën shqipe.

Ky projekt është mjaft ritmik, ndërsa i përshtatet stinës së verës dhe besohet se do të mirëpritet nga fansat e këngëtarit.

Ardian Bujupi në klipin e ri (Foto: YouTube)

Projekti është kompletuar edhe nga ana vizuale nga produksioni Shiva Picture.

Ky është projekti i parë i Bujupit në gjuhën shqipe i publikuar pas një kohe të gjatë.

 

Ndërkaq, në gjuhën gjermane muajin e kaluar solli këngën e re “Wallah Ich Leb”, që mori mbi një milion shikime.