Ka nisur ceremonia e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Ishte aktori Morgan Freeman që se bashku me Ghanim Muftah hapen ceremoninë me vargjet e Kuranit të Shenjtë.

“Ghanim Muftah me Morgan Freeman fillon ceremoninë e hapjes së #FIFAWorldCup me vargjet nga Kurani i Shenjtë”.

Kujtojmë, në ora 17:00 do të nis ndeshja e parë ndërmjet Katarit dhe Ekuadorit.