Tag: video
Maqedoni 31.03.20 | 19:20

Filipçe: Në Klinikën Infektive po mjekohen 54 pacientë, katër janë në gjendje kritike, ndërsa 20 me maskë oksigjeni (VIDEO)

Në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile në këtë moment po mjekohen 54 pacientë, katër janë në gjendje kritike, ndërsa 20 përveç terapisë së rregullt, kanë nevojë vetëm për maskë oksigjeni. Të tjerët janë me pasqyrë më të lehtë klinike dhe nuk kanë nevojë për...

Bota 31.03.20 | 00:16

Video se si trupat e viktimave nga koronavirusi ngarkohen në një kamion-frigorifer (VIDEO)

Një video, e filmuar jashtë një spitali në Nju Jork nga një kalimtar, po bën xhiron në internet. Ndërkohë që shifrat e numrit të vdekjeve në SHBA vazhdojnë të rriten, trupa viktimash nga koronavirusi janë parë duke u ngarkuar në një kamion-frigorifer, përmes një vinçi të vogël. Burri,...

Maqedoni 28.03.20 | 18:22

Koronavirusi zbraz dyqanet e Çarshisë së Vjetër (VIDEO)

Asnjëherë nuk mbahet mend që Çarshia e vjetër e Shkupit të ketë qenë e zbrazur. Nuk ka as turistë që rëndomtë shëtisin nëpër Çarshi. Nuk është as era e këndshme e njohur që del nga oxhaqet e qebaptoreve dhe kafeneve të tjera në Çarshi. Gjatë rrugës nëpër rrugët e Çarshisë...

Maqedoni 27.03.20 | 15:23

Pendarovski: Sot bëhemi edhe zyrtarisht anëtare e NATO-s

Stevo Pendarovski, Presidenti i Maqedonisë së Veriut, përmes një video informoi se sot në ora 13:00 me kohën lokale të vendit tonë do të bëhemi zyrtarisht anëtare e 30-të e NATO-s, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Pranimi zyrtar do të bëhet sot në orën 11:30 me kohën e SHBA në Uashington....

Maqedoni 26.03.20 | 18:55

Shokon vajza nga Tetova, babait në Shkup nuk ia bënë testin për Koronavirus, mund të kishte infektuar të tjerë (VIDEO)

Në Tetovë është regjistruar një 69 vjeçar si pacienti i parë me virusin Korona. Ai me Kovid 19 ka patur simptome me temperaturë të lartë dhe kokëdhimbje ashtu siç theksuan nga familjarët e tij ,ka qenë disa ditë i shtruar në Klinikën në Kozle ndërsa më parë ai ka patur sulm në tru. Në...

Bota 19.03.20 | 01:27

Emocionuese, Meka pak besimtarë por adhurimi nuk ndalet (VIDEO)

Pasi vendfalja më e shenjtë e muslimanëve, ajo në Mekë, u mbyll javën e kaluar për shkak të përhapjes në rritje të koronavirusit, një numër besimtarësh janë ende aty dukekryer ritet. Kujtojmë se Arabia Saudite ka ndaluar shtetasit e huaj që të vijnë në Mekë për peligrinazh. Por...

Maqedoni 18.03.20 | 18:08

Presidenti shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 30 ditë (VIDEO)

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski para pak minutash para selisë së Presidencës, në Vilën Vodno, ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend për shkak të koronavirusit. Gjendja e jashtëzakonshme do të zgjasë 30 ditë me mundësi shtyrje në bazë të situatës që do të marrë lufta...

Lajme 18.03.20 | 17:20

Flet mjeku Arben Agolli: Ja si e pranova lajmin që jam i infektuar me koronavirus (VIDEO)

Mjeku i njohur dibran, Arben Agolli, të martën është konstatuar i infektuar me virusin Korona. Në një intervistë ekskluzive për Lajm.Tv ai flet për gjendjen e vet shëndetësore, deri sa po qëndron i mbyllur në izolim shtëpiak. Agolli thotë se ende nuk i janë paraqitur simptomat e gripit...

Maqedoni 18.03.20 | 11:06

Krivollak : Kushtet janë të tmerrshme,këtu do të sëmuremi

Një grup prej nëntë personash, të cilët kanë ardhur nga Austria, janë nga Manastiri dhe janë vendosur në kazermën në Krivollak. Në një deklaratë për “A1on”, ata thonë se nuk janë të vetmit që kanë hyrë në Maqedoni, por janë të vetmit që janë në vendosur në kazermë në...

Maqedoni 17.03.20 | 19:50

Filipçe: Infektohen edhe 5 të tjerë me koronavirus, mes tyre 2 mjekë dhe 2 infermiere nga Dibra (VIDEO)

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në konferencën e radhës mbi gjendjen e koronavirusit në vend konfirmoi edhe 5 rastet e sotme me koronavirus, duke e çuar në 31 numrin e të infektuarve në vend. Rastet e reja janë, 4 punonjës shëndetësorë dhe një grua, bashkëshortja e njërit...

Bota 17.03.20 | 10:45

Pse viruset vdekjeprurëse dalin nga Kina? (VIDEO)

Që nga fillimi i marsit 2020, një koronavirus i ri, i quajtur COVID-19, është përhapur në më shumë se 70 vende dhe ka vrarë më shumë se 4 mijë njerëz, shumica dërrmuese në Kinë. Këtu virusi u shfaq në dhjetor 2019. Ky nuk është një fenomen i ri për Kinën; në 2003, virusi SARS...

Ballkan 15.03.20 | 16:13

Rama: 1 mijë euro pagë mujore për mjekët dhe infermierët

Një mijë mjekë dhe infermierë do të angazhohen vullnetarisht në përballjen me koronavirusin. Ata janë studentë apo personel shëndetësor në pension.Nga shtëpia e tij në Surrel, kryeministri Edi Rama deklaroi se paga e tyre mujore në luftën kundër sëmundjes Covid-19 do të jetë 1 mijë...

Ekonomi 14.03.20 | 17:57

Pazarxhinjtë kërkojnë ndihmë nga Qeveria, “paguajmë tezga dhe për çfarë tash t’i paguajmë”

“Paguajmë tezga dhe për çfarë tash t’i paguajmë. Ku është populli? A po hynë dikush në Pazar? Kur nuk ka punë, si do t’i paguajmë. Këtu si pështyjnë, si bëjnë… më mirë mos të tregoj zemër”, tha një shitëse. Kjo është një shitëse e cila tregon për gjendjen e vështirë...

Maqedoni 11.03.20 | 20:00

Maqedoni, qytetarët zbrazin raftet nëpër markete

Rafte të zbrazëta në shumë markete të Shkupit. Në rrjetet sociale vazhdimisht postohen foto të qytetarëve, që mbushin shportat me ushqim, miell, vaj dhe letër tualeti. Pas vizitës së ekipit të “Alsat” në disa dyqane, mund të vërehej frekuencë më e madhe e njerëzve në dyqane, por...

Maqedoni 11.03.20 | 16:25

Filipçe publikon video se si përçohet virusi Covid -19 dhe se si të mbrohemi nga ky virus

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në ‘Facebook’ shpërndau një video material të Organizatës Botërore Shëndetësore me këshilla për mbrojtje nga coronavirusi Covid -19. Në video thuhet se Covid 19 është sëmundje ngjitëse e që përçohet përmes kontaktit mes njerëzve mes pikave...

Skena 06.03.20 | 15:11

Duke tundur të pasmet, aktores shqiptare i publikojnë videon intime (VIDEO)

Arta Elezaj është aktorja shumë tërheqëse që për publikun shqiptar u bë e njohur nëpërmjet shoë-t “Duplex”, por eksperienca e saj nuk zgjati shumë. Aktorja është shumë aktive në rrjetet sociale ku ka fituar me mijra fansa të cilët i surprizon herë pas here me fotot pikante, shkruan...

Maqedoni 06.03.20 | 13:54

Adnan Ismaili padit Menduh Thaçin

Drejtori i shtëpisë botuese, “Logos A”, Adnan Ismaili, në një deklaratë ekskluzive për Tv21, ka pohuar se e ka paditur kreun e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçin, raporton TV21. Ismaili ka thënë se padia ndaj Thaçit vjen pas akuzave që ky i fundit i lëshoi në adresë të shtëpisë...

Maqedoni 05.03.20 | 22:48

Gjorçev: VMRO e gatshme të koalicionojë vetëm me parti shqiptare

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev në emisionin e sotëm debativ “Click Plus” në TV21 theksoi se partia e tyre është e gatshme të koalicionojë vetëm me ndonjë parti shqiptare. “Po, VMRO-DPMNE është e gatshme të koalicionojë me parti shqiptare. Do të shohim se me kë pas zgjedhjeve”,...

Shkup 05.03.20 | 13:17

Një hotel në qendër të Shkupit në karantinë, një person dyshohet për coronavirus

Një hotel në qendër të Shkupit që nga mëngjesi i sotëm është vendosur në karantinë, pasi ka një rast të dyshuar me coronavirus, informon “TV21”. Kontrolle po bëjnë pjesëtarët e MPB-së së bashku me Ministrinë e Shëndetësisë. Janë marr mostrat nga personi i cili është shtetas...

Bota 04.03.20 | 11:29

Kaos në Amerikë prej koronavirusit, njerëzit boshatisin dyqanet (FOTO/VIDEO)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga frika e përhapjes së koronavirusit. Në disa pamje të bëra publike shihet se si blerësit e shqetësuar në Nju Jork boshatisin raftet për t’u furnizuar me ushqime. Por, nga fotot e publikuara duket qartë se produktet më të blera janë...

Повеќе