Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës!

E pabesueshme çfarë ndryshimi! Aq shumë e shëndoshë ishte sa nuk ulej dot, e reja tregon si u dobësua: Pasi u fejova e kuptova dhe mbajta këtë diet të thjeshtë

Ekspozimi ndaj diellit, përdorimi i produkteve kozmetike, dieta e varfër, ndryshimet hormonale dhe shumë faktorë të tjerë do të përshpejtojnë procesin e plakjes.

Sipas ekspertëve, këta faktorë janë arsyeja kryesore pse lëkura humbet elasticitetin e saj. Pra, ne ju rekomandojmë që ju të ndaloni përdorimin e këtyre produkteve të shtrenjta.

Ja se çfarë duhet të bëni:

Merrni gjysmën e limonit dhe shtoni ½ lugë çaji me mjaltë mbi të. Fërkoni butësisht zonën e prekur nga rrudhat.

Lëreni atë për 10 minuta dhe shpëlarje me ujë të ngrohtë.

Dhe e fundit! Ju duhet të lani fytyrën tuaj me ujë të ftohtë (për të mbyllur poret)