Tag: poullore
Jetë 09.09.20 | 12:29

Ilaçi i mrekullisë: Nxjerr sekrecionin e mukozës nga mushkëritë, lehtëson frymëmarrjen, pengon kollën e fortë!

Vera e vonë dhe fillimi i vjeshtës mund të bëhen të tmerrshme për njerëzit të cilët përballen me alergjitë Pastaj kur i shtohet kësaj edhe ndotja e ajrit do të keni mushkëri të cilat vuajnë. Trupi ndaj çdo gjëje reagon me kollë të rëndë, mirëpo kjo është vetëm një mënyrë...

Lajme 02.09.20 | 14:56

Do të dukeni 10 vjet më të rinj! Pak mjaltë dhe limon është gjithçka që ju duhet

Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës! E pabesueshme çfarë ndryshimi! Aq shumë e shëndoshë ishte sa nuk ulej dot, e reja tregon si u dobësua: Pasi u fejova e kuptova dhe mbajta këtë diet të thjeshtë Ekspozimi...

Ballkan 27.08.20 | 10:42

Kosovë, gjithsej 8942 pacientë janë shëruar nga Covid-19

Nga 48 mijë e 743 persona të dyshimtë në virusin SARS CoV 2, 12 mijë e 840 prej tyre rezultuan pozitiv me COVID 19 në Kosovë. Të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) tregojnë se nga këta persona, 8 mijë e 942 persona kanë arritur të shërohen...

Lajme 26.08.20 | 12:29

MSH: Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se sipas raportit të Institutit për Shëndet Publik, i cili i referohet periudhës nga 17 deri në 23 gusht, janë kryer 11.129 teste pëe virusin SARS-CoV-2. Gjithsej 839 raste të reja pozitive janë regjistruar nga 29 qytete të vendit dhe një rënie prej 7.0%,...

Maqedoni 05.08.20 | 08:52

Tre vjet e gjysmë burg për Vlladimir Pançevskin

sh-kryetari i Gjykatës Penale në Shkup, Vlladimir Pançevski i akuzuar për keqpërdorim të sistemit AKMIS, nga ana e Gjykatës së Velesit është dënuar me tre vite e gjashtë muaj burg. Vendimin e ka publikuar gjykatësja Valentina Gjorgjievska nga Gjykata e Velesit. Të akuzuarit Pançevski në...

Ballkan 04.08.20 | 13:20

Infektohen me koronavirus 21 dasmorë, mes tyre nusja dhe dhëndri

Një darkë festive ka përfunduar me 21 persona të infektuar me COVID-19 gjatë një dasme në Selanik. Mes të infektuarve janë nusja, dhëndri dhe 19 dasmorë të ftuar. Sakaq janë ende në pritje analizat e tamponëve edhe për 200 persona të tjerë, dasmorë dhe persona të tyre të kontaktit,...

Maqedoni 27.07.20 | 09:47

Rritje e numrit të popullatës aktive në Maqedoni, burrat edhe më tej dominues

Rritje e popullatës aktive në vend shënohet në periudhën e fundit prej 10 viteve. Statistika tregon se vitin e kaluar ka pasur 964.014 qytetarë të aftë për punë që është për 35.239 më shumë në krahasim me vitin 2009. Pjesa më e madhe janë të punësuar në industrinë purpunuese, tregti...

Maqedoni 24.07.20 | 17:42

Sela nuk e mban fjalën, kundërshton kryeministrin shqiptar

Ziadin Sela edhe njëherë tregoi se është një politikan që nuk mund t’i zihet besë me qëndrimet e luhatura të tij si për partnerët e koalicionit që i ndryshon në secilin cikël zgjedhorë dhe i flakë më pas poashtu edhe me çështjen e Kryeministrit të parë shqiptarë që e kundërshton...

Maqedoni 08.11.19 | 09:55

Xhaferi: Nuk mundet që Kuvendi i shpërndarë përsëri të mblidhet

Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi hedh poshtë mundësinë për mbledhje të Kuvendit për shkak të ratifikimit të Protokollit për NATO, pasi të shpërndahet. Xhaferi në intervistë për RTVM-në sqaroi se Kodi Zgjedhor parasheh 60 ditë për zbatimin e zgjedhjeve, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Kushtetuta...