A do të blihet Milan? Thashethemet se Investcorp, një fond investimi në Bahrein, ishte gati të merrte liderin e Serie A janë zbehur ditët e fundit.

Ky informacion nuk është konfirmuar asnjëherë nga klubi italian, madje as nga pronari i tij. Presidenti i kuqezinjve i thotë se Lombardët janë vërtet objekt i dy ofertave për momentin, pa zbuluar identitetin e blerësve të mundshëm.

“E kuptoj që janë dy oferta dhe duhet kohë për të përfunduar perimetrin, për t’i kuptuar mirë dhe për t’i krahasuar” , tha Paolo Scaroni për mediat italiane të martën. Në vend, shtypi përmendi interesin e fondit amerikan të investimeve RedBird Capital Partners. /abcnews.al/