Tuesday, 17 September 2019
Shkup 17.09.19 | 10:44

Arrestohet 48 vjeçari nga Shkupi

Gjysmë ore pas mesnate zyrtarë policorë nga SPB Shkup në atarin e Gazi Babës kanë privuar nga liria personin J.A. 48 vjeç, nga Shkupi. J.A. u arrestua për shkak se gjatë bastisjes tek ai është gjendur materie pluhur. Pas dokumentimit të rastit kundër tij do të ngritët kallëzim adekuat.

Maqedoni 17.09.19 | 10:39

Për shkak punime në aksin Prilep – Manastir, komunikacioni rieorientohet

Komunikacioni në aksin Prilep – Manastir në Zonën Industriale Teknologjike prej sot do të riorientohet në rrugën rajonale. Siç njofton fabrika Karposh sh.a. Shkup në tre muajt e ardhshëm do të bëhen punime ndërtimore në rrugën magjistrale A3, aksi Prilep – Manastir tek ZZHTI Prilep.

Ballkan 17.09.19 | 10:17

Tmerr në familjet shqiptare në Itali: Shkon për darkë në shtëpinë e nuses së ardhshme, qëllohet me thikë nga kunati

Një darkë familjare mes shqiptarësh në Itali u shndërrua në sherr me fjalosje dhe më pas me thika. Mediat vendase shkruajnë se u desh ndërhyrja e policisë dhe autoambulancave për të shuar konfliktin. Ngjarja ndodhi në një apartament në Asti në Itali, ku një 37-vjeçar shqiptar është...

Maqedoni 17.09.19 | 09:16

OBRM-PDUKM: Drejtësi do të ketë kur t’i vijë fundi kësaj qeverie

Sistemi i drejtësisë është shkatërruar. Zoran Zaev takohet me avokaten e të dyshuarës Katica Janevës, thonë nga partia opozitare OBRM-PDUKM. “Avokatja e Janevës thotë se ajo ka vërtet probleme psiqike dhe se merr terapi në burg, ndërsa Katica Janeva nga paraburgimi nënshkruan urdhra...

Maqedoni 17.09.19 | 09:00

Përkeqësohet gjendja psiqike e Katica Janevës në burg

Nuk e di bazën sipas së cilës Këshilli i prokurorëve publik solli vendim për shkarkimin e Katica Janevës si dhe vendimi i sotëm që të mos ketë mundësi që të kthehet në vendin e mëparshëm të punës në Prokurorinë në Gjevgjeli. Këtë për TV21 e deklaroi Irena Fërçkoska, avokatja...

Shkup 17.09.19 | 08:27

Pa energji elektrike nesër disa komuna të Shkupit

Për shkak të kryerjeve të ndërhyrjeve teknike në elektro rrjetin e distribuimit, pa energji elektrike nesër do të mbesin një pjesë e shfrytëzuesve të komunës së Karposhit, Sarajit dhe Gjorçe Petrovit. Pa energji elektrike do të mbesin nga ora 08:30 deri në orën 12:00 shfrytëzuesit e...

Maqedoni 17.09.19 | 08:22

Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk në Shkup, takon kreun shtetëror

Kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Tusk do të takohet me presidentin Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Pas takimit është paraparë pres konferencë e përbashkët e Zaevit me Tuskun në ora 12:15...