Tuesday, 17 September 2019
Jetë 17.09.19 | 23:22

3 gjërat kryesore që meshkujt nuk pëlqejnë tek një femër

Të gjithë e dinë se femrat janë të “fiksuara” me detajet më të vogla në një lidhje. Por mesa duket edhe meshkujt nuk ngelen mbrapa dhe vënë re vetëm tre gjëra tek një femër. Më poshtë do të zbuloni 3 gjërat kryesore që ata nuk pëlqejnë tek një femër: Pirja e duhanit Gati 80%...

Bota 17.09.19 | 23:04

Studimi i frikshëm: Lufta e mundshme mes Rusisë dhe SHBA-ve do të vriste 34 milion njerëz brenda një ore

Një luftë e mundshme midis Rusisë dhe SHBA do të vriste 34 milion në orë. Ky është përfundimi i një studimi, teksa studiuesit janë bazuar në simulimin në të dhëna realiste në planet aktuale të luftës bërthamore. Lufta do të fillonte me sulme taktike, por do të përfundonte me sulme...

Bota 17.09.19 | 22:57

Dhuroi një gotë ujë, djaloshi nga Maqedonia fiton një Mercedes në Gjermani

Jeta shpeshherë na sjell sprova të ndryshme, por nuk duhet të bëhemi pesimistë. Një djalë nga Maqedonia, i cili për një kohë të gjatë jeton në Gjermani ka pësuar një aksident të rëndë me disa thyerje të brinjëve dhe dëmtime tjera në trup. Ai është shtruar në spital nën kujdesin...

Lajme 17.09.19 | 22:22

U varros e gjallë sepse refuzoi dashurinë e Enver Hoxhës

Si në çdo fushë të jetës, edhe në atë të marrjes së jetës së armiqve ndodhnin parregullsi, kur rregulli nuk respektohej korrektësisht, siç ishte rasti i një ish-shefi të shtabit të ushtrisë i cili, pasi u shpall armik, dha shpirt me mjaft vështirësi nga rrahja me purteka të trasha...

Maqedoni 17.09.19 | 20:06

Gjykata e Apelit merr vendim ndaj grupit të Kumanovës

Gjykata e Apelit në Maqedoninë e Veriut e ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për grupin e Kumanovës. Asnjë nga ankesat e palës mbrojtëse nuk është pranuar duke lënë në fuqi kështu vendimet e Gjykatës Themelore Shkupi 1 të datës 2 nëntor 2017. Shtatë nga anëtarët e grupit...

Maqedoni 17.09.19 | 14:29

Inspektimi i Osmanit për dy gjuhësinë, reagon shqiptari i LSDM-së

Funksionari i lartë i LSDM-së Zamir Mehmeti, ka reaguar ashpër për vendosjen e tabelave edhe në gjuhën shqipe. Pas inspektimit të zv/kryeministrit Osmani ku i jep urdhër drejtorit maqedonas qe tabelen ta bëjë edhe në gjuhën shqipe, sot kanë reaguar shumë media maqedonase dhe shqiptari i...

Maqedoni 17.09.19 | 14:28

Antikorrupcioni dëshiron të largojë Ivanovin nga kullat e Xhevahir Hollding, po harxhon mbi 4500 euro në muaj

Komisioni Antikorrupcion do të kërkojë nga Shërbimet për Punë të përgjithshme dhe të përbashkëta të Qeverisë, të shfuqizojë vendimin për huazimin e hapësirave të ish presidentit të shtetit Gjorge Ivanov dhe ti ndajë zyra në pronësi shtetërore, transmeton Zhurnal. KRyetarja e këtij...

Maqedoni 17.09.19 | 14:26

Zaev siguron Tusk-in: Do ta dëshmojmë pavarësinë e gjyqësorit (Video)

Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka mbajtur konferencë për shtyp prej ku tha se Maqedonia e Veriut ka bërë gjithçka që...

Maqedoni 17.09.19 | 14:24

Tusk: Evropa e ka radhën, Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten

“Republika e Maqedonisë së Veriut e bëri të veten, tani radhën e ka Evropa që të përfundoj pjesën e saj”, kështu u shpreh kreu i Këshillit të Evropës, Donald Tusk gjatë qëndrimit të tij në Shkup. Tusk me këtë raste përkujtoi në Marrëveshjen e Prespës, ballafaqimin me krizën...

Maqedoni 17.09.19 | 13:04

Arrestohen tre persona, sulmuan në veturë 67 vjeçarin nga Balindolli i Gostivarit

Gjashtëdhjetë e shtatë vjeçari N.Z. nga fshati Balindoll i Gostivarit, dje (16-shtator) rreth orës 18 e 50 minuta, ka denoncuar se: Në afërsi të stacionit hekurudhorë në Gostivar, në veturën ,,Mercedes,, me targa të Kërçovës, me forcë është futur 56-vjeçari  Xh.B. nga Tetova, i cili...

Jetë 17.09.19 | 13:01

Mos harroni ta shikoni afatin e ujit në shishe plastike, mund të ketë pasoja fatale

Data e skadimit e ujit të ambalazhuar në shishe plastike është data kur plastika fillon të prishet dhe lëshon kimikatet e saj në ujë. Është njohuri e zakonshme që ju nuk duhet të pini nga shishet e ujit që keni lënë në një makinë të nxehtë, sidomos kur temperaturat e motit janë të...

Bota 17.09.19 | 12:58

Erdogan e Rouhani ia plasin gazit kur Putin e citon Kuranin

Presidenti rus Vladimir Putin në një konferencë të përbashkët me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan dhe atë iranian Hassan Rouhani, ka cituar Kuranin, gjë e cila ka shkaktuar të qeshura në sallë. Duke folur lidhur me luftën që po zhvillohet në Jemen, Putin ka thënë se turqët...

Skena 17.09.19 | 12:53

Shuma marramendëse që aktori turk fiton për një reklamë

Kivanç Tatlitug përveçse një aktor shumë i pëlqyer dhe i suksesshëm, në fillimet e tij ka qenë i angazhuar në modeling. Mirëpo për një reklamë të re, ai pritet të paguhet 5 milionë paund, transmeton Gazeta Metro. Duket se pas kaq vitesh në kinematografi, aktori i është kthyer pasionit...

Maqedoni 17.09.19 | 12:34

Pendarovski – Tusk: Qytetarët e Maqedonisë Veriore meritojnë ardhmëri evropiane

Presidenti i Republikës së Maqedonisë Veriore Stevo Pendarovski sot realizoi takim me kryetarin e Këshillit Evropian Donald Tusk, në të cilën janë këmbyer mendime për gjendjen e përgjithshme në vend dhe rajon, si dhe për aspiratat e vendit për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Pendarovski,...

Maqedoni 17.09.19 | 12:16

LSDM: Janë siguruar pesë ilaçe të reja dhe është rritur buxheti për sëmundje të rralla

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë LSDM, përmes një komunikate për media kanë deklaruar se me shfuqizimin e kuotave për barna me receta është zgjidhur problemi për mungesën e tyre, njofton Zhurnal. Siç thonë nga kjo parti, për dy vjet janë siguruar pesë ilaçe të reja, si dhe shtojnë...

Skena 17.09.19 | 11:38

Ky është hiti i ri i Erës, bashkëpunim me reperët e njohur

Era Istrefi këtë të premte pritet që të sjell një këngë të re Këngëtarja, e ka paralajmëruar këtë në një postim në Instagram derisa ka publikuar edhe një skenë të klipit ku shihet një çift i vjetër duke folur para kamerës. Mbishkrimi është “Let’s get married” (Le të martohemi),...

Ballkan 17.09.19 | 11:04

Molliqaj: Albin Kurti nuk ndryshon shumë prej Hashim Thaçit

Dardan Molliqaj, kandidat për deputet nga radhët e PSD-së, në një postim të tij në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se Albin Kurti, ekskluzivisht për pushtet, i përbiu edhe të sharat apo sic tha ai, akuzat e gazetarit Berat Buzhala. Molliqaj, ka postuar dhe një intervistë vite më parë...

Maqedoni 17.09.19 | 11:03

Seancë e Qeverisë, temat e antikorrupsionit në programet shkollore

nformacioni për projekt strategjinë për Mbrojtje të Republikës së Maqedonisë së Veriut si edhe propozim vendimi për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës për pjesëmarrje në operacionet paqeruajtëse “Mbështetje e vendosur” në Afganistan dhe në misionin e Bashkimit Evropian “ALTEA”...

Kronika e zezë 17.09.19 | 10:57

Maqedoni, nëna e ka shitur vajzën 14 vjeçare për prostitucion, për të larë borxhet ndaj kamataxhive

Një rast i tmershem është denoncuar ne policinë e Maqedonisë në Shtip. Një vajzë 14 vjeçare ka njoftuar policinë se nëna e saj e ka shitur për prostitucion. Agonia e saj ka filluar në moshë 11 vjecare, Kur nëna e saj e ka shitur te një makro qe e ka derguar në Suedi. Pas disa muajve...

Jetë 17.09.19 | 10:55

Bleu Lamborghini-n për gjysmë milioni, nuk i zgjati as edhe një ditë (FOTO)

Shpeshherë, fuqia blerëse dhe aftësia e drejtimit të veturës nuk qëndrojnë paralel me njëra tjetrën. Kjo është pikërisht arsyeja pse ndodhin edhe aksidente. Bëhet fjalë për një aksident, ku pronari i një Lamborghini Diablo ra në një hendek malor dhe e përplasi makinën e tij. Madje,...

Повеќе