Thursday, 12 September 2019
Jetë 12.09.19 | 15:49

Ja si ta bëni veten të pini sa më shumë ujë

Tanimë dihet se hidratimi i trupit është shumë i rëndësishëm për funksionimin sa më efikas të shumë proceseve në trup. Mirëpo jo të gjithëve ju pëlqen të pijnë ujë, prandaj nuk e konsumojnë atë shpesh. Disa nga “truket”, që mund t’i përdorni për të shtuar sasinë e konsumit...

Jetë 12.09.19 | 15:31

Nga prangat me pellush deri tek fjalët e pista, zbuloni 4 fiksimet tuaja në seks, sipas shenjës së horoskopit

UJORI Nëse do kishte një çmim për përdoruesit më të mëdhenj të lubrifikantëve, atë do e merrte Ujori. Përdoruesit më të shpeshtë të lodrave të seksit. Treshja nuk bën për ju, në mënyrë kategorike. Shtrati është vendi i fundit ku do të donit të bënit seks. Ju shijon gjithandej PESHQIT 27%...

Maqedoni 12.09.19 | 15:28

KRSRR bën apel të ndryshohen zakonet dhe kultura në komunikacion

Këshilli Republikan për Siguri në Rrugë (KRSRR) thotë se është koha që të ndryshohet zakonet dhe kultura në komunikacion duke bërë apel që secili pjesmarrës në komunikacion duhet të ndërmerr përgjegjësi personale dhe në mënyrë të plotë të respektohet sinjalizimi për komunikacion. “Aksidentet...

Skena 12.09.19 | 15:24

Bebe Rexha i përgjigjet të atit që e kritikoi për foton e saj nudo

Thënë thjesht, Bebe Rexha ndihet rehat me veten e saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare nuk kishte qëllim që të thyente rrjetin kur publikoi në ditën e datëlindjes së saj këtë foto: nudo, duke lyer buzët shtrirë në dyshemenë e një tualeti. Në lidhje me këtë, Bebe ka folur për...

Skena 12.09.19 | 15:22

Fifi është dobësuar, shikojeni pamjen e saj të re

Fifi mahnitë me pamjen e saj. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, këtë vit ka pasur sukses në projektet muzikore që ka publikuar si , “Akoma”, “Zogo” e “Indiane”dhe  “Shqip”. Artistja, 25 vjeçare ka vendosur të ndryshojë pamjen e saj dhe siç po shihet...

Kulturë 12.09.19 | 15:20

Në Nju-Jork u hap ekspozita “Rrugës së të drejtëve”

Me rastin e 11 Shtatorit, duke i kujtuar viktimat e ngjarjes tragjike, mbrëmë në Qendrën Kulturore të Maqedonisë së Veriut në New York u hap ekspozita dokumentare “Rrugës së të drejtëve” (storje të Holokaustit nga Maqedonia dhe Shqipëria, përmes jetës së të mbijetuarve dhe të drejtëve),...

Maqedoni 12.09.19 | 14:36

VMRO-DPMNE-ja kërkon seancë urgjente kuvendore për shkarkimin e Janëvës

Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar kërkesë të nënshkruar nga 20 deputetë për thirrjen e seancës urgjente për shkarkimin e prokurores speciale publike Katica Janeva. Koordinatori i grupit parlamentar të VMRO-DPMNE-së Nikolla Micevski deklaroi se sot ata, sipas Rregullores, kanë...

Jetë 12.09.19 | 13:46

Lllogaritë private në Instagram mund të mos jenë aq të sigurta

Arsyeja që disa njerëz i vendosin si ‘private’ llogaritë e tyre në Instagram është sepse ata duan që ndonjë i huaj i rastësishëm të mos shohë postimet e tyre. E vetmja mënyrë për të parë një llogari private është nëse pronari ju lejon të keni qasje në të, ose të paktën kështu...

Maqedoni 12.09.19 | 13:40

Lëvizja BESA rikthehet fuqishëm, prezentohen aderimet e reja në Forumin Rinor

Lëvizja BESA është forca e ndryshimit në vend. Nëpërmjet politikës së saj konstruktive, ka arritur të ngjallë interesim tek shumë njerëz, të cilët janë shprehur të gatshëm të kontribojnë për të mirën e përgjithshme në përmisimin e politikave destruktive për shqiptarët. Lëvizja...

Maqedoni 12.09.19 | 13:39

Kishte kokainë, arrestohet 36 vjeçari nga Reçica e Vogël

Pjesëtarë të policisë nga Sektori për punë të brendshme-Tetovë, dje (11-shtator) rreth orës 13 e 40 minuta, në rrugën e ,,Ilindenit,, në Tetovë, kanë privuar nga liria 36-vjeçarin T.R. nga Reçica e Vogël, tek i cili gjatë kontrollit është gjetur kokainë. T.R. është mbajtur në...

Maqedoni 12.09.19 | 13:38

Xhaferi: Do të caktoj seancë për Katica Janevën para skadimit të mandatit

Talat Xhaferi paralajmëron seancë për shkarkimin e Katica Janevës para skadimit të mandatit të saj i cili i skadon më 15 shtator. Xhaferi ka thënë se pasi të sigurojmë pëlqimin e të gjitha partive politike ka ende kohë që të caktohet seanca. “Në përpuethshmëri me Ligjin kjo është...

Jetë 12.09.19 | 12:45

Njerëzit më të shkurtër kanë rrezik më të lartë për diabet

Simptomat e diabetit të tipit 2 përfshijnë dehidrimin dhe infeksionet e shpeshta. Pacientët përjetojnë vështirësi të rregullojnë nivelin e sheqerit në gjak dhe mund të pësojnë ndryshime të humorit, probleme me gjumin, shikim të mjegulluar dhe shtypje të lartë të gjakut. Një studim...

Teknologji 12.09.19 | 12:33

Do shkriheni së qeshuri me memet përsa i përket iPhone 11

IPhone 11 i ri ka mbërritur. Telefonat e mençur të Apple këtë vit janë tre, iPhone 11, 11 Max dhe 11 Max Pro. Por në internet po qarkullojnë meme që kanë të bëjnë me kamerat të vendosur në telefon. Nga Arnold Schwarzenegger me një  skenë nga filmi i famshëm  ‘Commando’ e deri...

Maqedoni 12.09.19 | 12:32

Shtyhet për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir”

U shty sot për të dhjetën herë gjykimi për rastin “Talir” të PSP-së, ose çështja për financimin e VMRO-DPMNE, në të cilën sipas akuzës janë pastruar rreth 5 milion euro, dhe për të cilën PSP thotë se ka fletëpagesa, dokumente dhe prova të tjera materiale. Shtyrja e sotme është...

Maqedoni 12.09.19 | 12:31

Kamionit i plas goma, shoferi nuk ndalet dhe vazhdon rrugën

Para pak çastesh në udhëkryqin në afërsi të Q.T. Mavrovasja në Shkup një kamion i  cili siç duket në video ishte i mbingarkuar me asfalt, i ka plasur goma. Trafiku në udhëkryq për disa minuta është bllokuar, ndërsa siç shihet në video, shoferi vazhdon rrugën pa ndërruar gomën duke...

Maqedoni 12.09.19 | 12:30

Ahmeti, Duraku dhe Ademi, në Shipkovicë për hapjen e sallës së re sportive (VIDEO)

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, zevendeskryeministri Sadulla Duraku dhe ministri i Arsimit Arbër Ademi, sot po marrin pjesë në hapjen solemne të sallës së re sportive të shkollës fillore “Rexhep Voka”, në fshatin Shipkovicë të Tetovës. Ministri Arbër Ademi gjithashtu sot njoftoi se edhe...

Maqedoni 12.09.19 | 12:26

“Boki 13” shtrohet sërish në spital

Bojan Jovanovski i njohur si “Boki 13” sot sërish është transferuar në klinikat e Shkupit, pasi është ankuar për dhimbje në burgun hetues “Shkupi”. Akoma nuk dihet nëse Jovanovski do të mbahet për kurim në spital, ose do të kthehet në burg. “Boki 13” pas arrestimit dhe shqiptimit...

Maqedoni 12.09.19 | 12:24

Rrahje masive në spitalin e qytetit, sulmohen mjekët dhe policët

Rreth orës 02:00 pas mesnate në spitalin e qytetit të Shkupit “Shën Naumi i Ohrit” një grup i madh njerëzish kanë sulmuar stafin e spitalit dhe policinë, të cilët ishin thirrur për ndihmë, transmeton A1on. Ngjarja ka ndodhur menjëherë pasi një pacient ka arritur në spital me prerje...

Maqedoni 12.09.19 | 12:24

Arrestohet një person nga Haraçina, kapet me 15 emigrantë

Një banorë i Haraçinës i moshës 21 vjeçare është arrestuar në hyrje të fshatit Reçicë të Kumanovës përshkak të transportit ilegal të emigrantëve. Siç informojnë nga MPB-ja, në orët e hershme të mëngjesit më 11 shtator gjatë kontrollit policor në makinën e tipit “Reno Espace”...

Jetë 12.09.19 | 11:01

Gjashtë artikuj të cilët e ulin energjinë: Qe përse vazhdimisht jeni të lodhur!

Nëse zgjoheni të rraskapitur pa kurrfarë shkaku, me siguri hani ushqim të këtillë Lodhja dhe mungesa e energjisë, të cilën ndonjëherë e ndiejmë, jo vetëm kur bëjmë aktivitete të përditshme, por edhe derisa pushojmë, mund të na krijojnë probleme, ndërkaq shkaktarët janë të shumtë,...

Повеќе