Sunday, 13 January 2019
Maqedoni 21:01

Ahmeti: Emri i ri, Maqedonisë dhe shqiptarëve do t’u hapë perspektivë të re

Proces tejet i komplikuar dhe me kompromise jo të lehta i ka cilësuar partneri i koalicionit qeverisës në Maqedoni, përkatësisht kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, ndryshimet kushtuese që çuan në ndryshimin e emrit të Maqedonisë, në Republika e Maqedonisë së Veriut. Ahmeti, në një intervistë...

Jetë 17:11

Një grua shtëpiake i është drejtuar të gjitha grave duke u thënë…

Letra e kësaj gruaje shtëpiake po bën bujë, lexojeni dhe do të bindeni pse… “Tërë jeta më shkoi duke pastruar shtëpinë se mos më vinte dikush”, këto ishin fjalët e para të letrës së një gruaje, e cila kohën e kaloi vetëm në shtëpinë e saj, duke pastruar, e në fund tregoi...

Maqedoni 17:05

Deri tani janë vaksinuar 1.904 fëmijë me MRP vaksinë, hospitalizohen edhe dy të tjerë

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot deri në ora 10:00 në Klinkën e sëmundjeve infektive në Shkup janë hospitalizuar dy të dyshuar me fruth. “Bëhet fjalë për një fëmijë nga fshati Krushopek-Saraj dhe ka një vit dhe një foshnjë 9 muajsh nga lagjja Shuto Orizare, të dy të pa vaksinuar....

Jetë 16:57

Pasojat nga vetmia

Sipas një rishikimi të ri të 218 studimeve që kanë parë efektet e vetmisë dhe izolimit social, ata që s’kanë lidhje shoqërore, kanë 50 për qind më shumë gjasa të vdesin para kohe sesa ata me lidhje të mira shoqërore. Shëndeti i ekzagjeruar, apo i njohur si obeziteti, rrit rrezikun...

Muzikë 16:55

Këngëtarja shqiptare e thotë troç: Për këtë shifër pranoj të fle me një mashkull

Këngëtarja Fjolla Morina ka dhënë një deklaratë të çudishme gjatë një intreviste në emisionin “Thumb”. Fjolla ka thënë se nëse do i ofronin një shumë të mirë do të pranonte të kalonte një natë me një biznesmen. E pyetur nga moderatorja Fatma Haxhialiu se a do të pranonte...

Maqedoni 16:47

Gjevgjeli: Pa qëllim plagoset një person 29 vjeçar

Me 12.01.2019 në ora 13.00 është lajmëruar se në eterin e fshatit Negorci, Gjevgjeli në vendin e quajtur “Smrekova cuka”, K.K.(52) nga fshati Negorci, derisa ka qenë duke u kthyer tek prona e tij me dhitë ka dyshuar se afër ka ujq dh ka gjuajtur me një pushkë gjuetie, të cilën e ka pasur...

Ballkan 16:36

Haradinaj takohet me Zaevin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Ka shkruar se Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera. “Takova sot homologun tim të Republikës...

Jetë 13:34

Këto janë 25 fotografitë më të “çmendura” në internet

Në një video të publikuar janë kompiluar 25 fotografi, të cilat që përveçse me siguri nuk i keni parë më parë, gjithashtu do tu lënë edhe pa fjalë. 

Muzikë 13:31

Fjolla Morina nuk ndalet së provokuari: Më mirë është me burrat e shoqeve

Këngëtarja, Fjolla Morina ka thënë se më mirë rri me burrat e shoqeve se sa me ato. Këtë gjë Fjolla e ka thënë gjatë një interviste në emisionin “Thumb”. Gjithashtu këngëtarja ka folur edhe Moreana Tarakun dhe të atë çka ndodhi me djalin iranian me të cilin, Morena dilte. Këngëtarja...

Muzikë 13:29

8 vjeçari Elvin Xhinovci mahnit jurinë në Suedi

Elvin Xhinovci, një 8 vjeçar shqiptar që jeton në Suedi, ka mahnitur jurinë e emisionit për talentë, T*LANG. Elvini tregoi para jurisë aftësitë e tij të pabesueshme në rap, duke bërë rap si një profesionist me këngën “Karma is a bitch” të idolit të tij Samir Badran. Videoja e...

Jetë 13:20

I theu të dashurës dhëmbët vetëm pse ndryshoi foton e profilit në FB (FOTO+16)

Një grua u sulmua tmerrshëm nga i dashuri i saj i dhunshëm, pasi ajo ‘ndryshoi foto profilin në Facebook ‘. Lois Ashton, nga Liverpuli, e goditi aq fort në fytyrë se tre nga dhëmbët e saj ranë jashtë, transmeton lajmi.net. 29-vjeçarja, e cili tani është i detyruar të veshë dhëmbëza,...

Ballkan 13:11

Kammenos lëshon Qeverinë e Greqisë për shkak marrëveshjes së Prespës

Kryetari i partisë së djathtë “Grekët e pavarur”, Panos Kammenos sot njoftoi se do ta braktisë koalicionin qeveritar për shkak keqkuptimeve rreth marrëveshjes së Prespës me kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras. Këtë njoftim për braktisjen e koalicionit qeveritar Kammenosi e bëri...

Maqedoni 13:06

“E ardhmja e Maqedonisë në NATO dhe BE”, porosia e zëvendës-kryeministrave dhe ministrit të MPJ-së

Zëvendës-kryeministri Bujar Osmani, zëvendës-kryeministrja e Mbrojtjes Radmilla Sheqerinska dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov mbajtën konferencë të përbashkët për shtyp. Ministrja Sheqerinska në fillim uroi suksesin e votimit në Kuvend me të të cilën mbarojnë obligimet...

Jetë 12:42

Mjekët mbesin pa fjalë, këta përbërës heqin yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni

A e dini se trupi ynë ka nevojë për yndyrë? Por, kemi nevojë vetëm për një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut. Yndyra e tepërt shkakton sëmundje kardiovaskulare, diabet dhe sëmundje e tjera serioze. Ne ju sjellim këtë recetë që ju ndihmon ta hiqni...

Ballkan 12:14

Dorëheqja e Kammenos, Tsipras emëron ministrin e ri të Mbrojtjes

Ministri i ri i Mbrojtjes në Greqi pas dorëheqjes së Panos Kammenos, do të jetë shefi i Mbrojtjes Admiral, Evangelos Apostolakis, raportoi kryeministri Alexis Tsipras. “Për gati 4 vite kam qenë në një bashkëpunim të ndershëm dhe të sinqertë me Panos por vijmë nga familje të ndryshme...

Maqedoni 11:07

Zakharieva: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO dhe BE është interes kombëtar edhe për Bullgarinë

E para e diplomacisë bullgare, Ekaterina Zakharieva tha se “është interes kombëtar për Bullgaria të ketë shtet të sigurtë dhe stabil ndërsa shteti do të jetë i tullë kur do të anëtarësohet në NATO dhe BE”. Ajo shtoi se “vendi nuk duhet të bëj kompromis me kushtet, që duhet respektuar...