Xherdan Shaqiri humb durimin, merr vendimin për të ardhmen!

Sipas Football Insider, Xherdan Shaqiri ka vendosur të largohet nga Liverpool në fund të sezonit.

Ish-futbollisti i Inter-it nuk është i kënaqur nga aktivizimi i pakët me Të Kuqtë, duke koleksionuar vetëm 21 ndeshje në këtë sezon, vetëm 7 prej të cilave si titullar.

29-vjeçari është transferuar në Anfield në 2018-ën dhe ka një kontratë deri në vitin 2023.