Cila është pjata juaj e preferuar e verës? Ne të gjithë kemi diçka që na mban me energji në ditët e nxehta . Për disa prej nesh, është thjesht ujë i pastër. Të tjerë zgjedhin sallata të freskëta.

Kastravecët kanë 96% ujë, dhe ne ju sugjerojmë që të provoni këtë recetë tepër të shijshme.

Por së pari, mësoni përfitimet që keni nga ky perim:

– Kastravecët janë të mbushura me vitaminë K, C, magnez dhe kalium. Antioksidantët në kastraveca parandalojnë dëmtimin e radikalëve të lirë dhe ulin rrezikun e zhvillimit të kancerit, sëmundjeve të zemrës, sëmundjeve të mushkërive dhe sëmundjeve autoimune.

– Ju duhet të hani më shumë tranguj, pasi ato janë të ulët në kalori dhe nxisin metabolizmin.

-Janë antioksidantë parandalojnë komplikime tek diabetikët.

– Studiuesit kanë zbuluar se trangujt përshpejtojnë tretjen.

Sallatë kastraveci dhe krem kosi

Kjo është ndoshta pjata më e shijshme verore. Ju mund ta kombinoni atë me gjithçka.

përbërësit:

½ filxhan krem kosi

3 lugë gjelle uthull molle

½ lugë gjelle mjaltë

piper për shije

4 kastravecë të mesëm të qëruar dhe prerë në feta

1 qepë të ëmbël të vogël, të prerë dhe të ndarë në rrathë

Kombinoje krem tuaj të thartë me uthull molle, mjaltë dhe piper në një tas të madh. Shtoni perimet tuaj, dhe lëreni sallatën në frigorifer për 4 orë.