Skuadra e Barcelonës është dominuar nga Bajern Munihu, që ka fituar 0-3 në “Kamp Nou”. Për më tepër, katalanasit nuk ka pasur asnjë goditje të saktë gjatë gjithë ndeshjes. Dhe kjo Barçës i ka ndodhur për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve.

Barcelona i kishte 3 goditje të pasakta dhe dy të bllokuara. Ndërkohë Bajerni i kishte shtatë goditje në portë, gjashtë të pasakta dhe katër të bllokuara.