Një tërmet i magnitudës 3.4 ka rënë në afërsi të Tiranës.

Lëkundjet janë shënuar në orën 14:22 dhe rreth 5 kilometra në jug të Shijakut dhe 22 kilometra nga Tirana.

Ndryshe më 21 shtator një tërmet prej 5.8 ballësh ka goditur Tiranën dhe Durrësin, i cili, përveç dëmeve materiale ka shkaktuar edhe dhjetëra të lënduar. /TCH/