Përmes një seti fotografik bardh e zi, Zaimina Vasjari ka lajmëruar se pret të bëhet nënë për herë të dytë. Miqtë e saj, të cilët mezi kishin pritur që lajmi të bëhej publik, e mbushën me urime Instagramin e ish-missit.

Ajo dhe bashkëshorti i saj, Klodi janë gjithashtu prindër të një vajze 3 vjec, Khloe e cila është edhe modele e imazh i biznesit të veshjeve të Zaiminës. Ajo ende nuk e ka zbuluar gjininë e bebit nr.2 dhe presim ta bëjë këtë në një ‘Gender Reveal’ ose ‘Baby Shower’.