Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohë. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 14 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.