Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të borës, sidomos në pjesën lindore. gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi perëndimor,

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 4 deri 7 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira, si dhe do të vazhdojnë reshjet e shiut dhe borës.