Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me lagështi dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor.

Pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 10 deri 16 gradë celcius.