Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në disa vende do të ketë vranësira.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 23 deri 33 gradë celcius.

Prej nesër pritet që të ketë ulje të temperaturave ditore, ndërsa në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut.