Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 19 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 24 deri 34 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 31 gradë celsius.