Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare dhe kushte për reshje të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë e përfocruar nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 20 deri 27 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i freskët dhe me reshje të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme.