Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 2 deri 10 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të vazhdojnë reshjet e shiut dhe temperaturat e ulta./