Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë në pjesën juglindore të vendit. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 9 deri 17 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, parashihet që të vazhdojnë reshjet e shiut.