Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtime të ndryshme.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 8 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 27 deri 34 gradë celcius.

Gjatë dy ditëve të ardhshme, meteorologët paralajmërojnë reshje lokale të shiut, ndërsa gjatë fundjavës do të ketë sërish përmirësim të motit./