Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa vende do të ketë vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 38 gradë celcius.

Nesër moti pritet të jetë me diell, ndërsa gjatë fundjavës do të jetë jostabil. Në disa vende do të ketë reshje të shiut dhe erë të fuqishme./Telegrafi/