Me temperatura deri në mesatare dhe pasdite në disa vende me vranësira të shtuara, kështu do të mbaj moti sot në Maqedoninë e Veriut.

Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, herë pas here e fortë veriore.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 32 deri në 39 gradë.

UV indeksi do të jetë = 8.

Në Shkup do të mbaj mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare dhe me erë mesatare veriore.

Temperatura minimale do të jetë rreth 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 37 gradë.

Të dielën do të fryjë erë e fortë verilindore e cila do të shkaktojë rënie të lehtë të temperaturës ditore.

Nga e diela pasdite dhe në mbrëmje do të ketë zhvillim të jostabilitetit lokal me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë.