Emily Ratajkovski është një prej modeleve më të përfolura në të gjithë botën.

Është e pamundur që ajo mos të tërheq vëmendjen me bukurinë e saj engjëllore dhe format perfekte.

Së fundmi ajo është vënë në qendër të vëmendjes, pasi ka pozuar për kopertinë e revistës “Harper’s Bazaa e padepiluar.

Modelja mban veshur një palë reçipeta që i nxjerrin në pah gjoksin dhe ka pozuar me krahët lart.

Ndjekësit e saj nuk e kanë pritur aspak mirë këtë gjë, madje kanë shpërthyer në kritika kundër saj.

Njëri prej ndjekësve ka shkruar:

Hipokrizi të kesh sqetulla të padepiluara në një kohë që ke një pamje kaq të kururar.

Po modelja ka thënë:

Është e drejta ime.”