Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, 11 centimetra borë ka në Mavrovë dhe katër centimetra në Kodrën e Diellit.

Gjatë ditë së sotme, sipas DHP-së, më së shumti acar ka në Bervoë me -11 gradë celsius ndërsa në Dojran 0 gradë celsius.

Në Shkup dhe Kriva Pallankë temperatura minimale është matur -9 gradë celsius, në Demir Kapi, Mavrovë dhe Kumanovë -8 gradë celsius, Tetovë, Manastir dhe Strumicë -6, Dibër Prilep me -6, Ohër, Krushevë dhe Gjevgjeli me -3 gradë celsius.

Moti sot do të jetë me diell ku temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 5 deri 13 gradë celsius.