Maqedonia e Veriut për herë të parë në historinë e saj do të luaj një ndeshje barazhi për Kampionatin Botëror.

Me fitoren 3-1 ndaj Islandës, Maqedonia e Veriut, është e dyta në tabelë, pas Gjermanisë.

Në ndeshjen vendimtare, Maqedonia arriti fitore me rezultat 3-1 kundër Islandës.

Me dy golat e Elif Elmazit dhe Ezxhan Alijoskit, të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit kanë shkruar historinë e futbollit vendor.