Një grua 41-vjeçare dyshohet se ka vrarë vajzën e saj, një vajzë dy-vjeçare, në një apartament në Cisliano, një qytet me 5,000 banorë në pjesën perëndimore të provincës së Milanos.

Zbulimi rreth orës një të natës midis të dielës (7) dhe të hënën (8 mars) kur gruaja telefonoi partnerin 44-vjeçar dhe babanë e vajzës së vogël nga i cili po ndahej duke thënë: “Vajza juaj nuk ekziston më”.

Për këtë arsye burri menjëherë kishte telefonuar policinë, shkruajnë mediat e huaja.

Siç bëhet e ditur më tej, karabinierët e ndërmarrjes Abbiategrasso gjetën trupin e vajzës së vogël në një apartament në via Mameli.

Pasi pa që dera ishte e mbyllur, ushtria ishte futur në shtëpi nga një dritare.

Aty ata zbuluan trupin e pajetë të vajzës së vogël dhe nënës së saj pranë saj në një gjendje pa ndjenja.

Gruaja, Patrizia Coluzzi, 41 vjeçe, që është tashmë nënë edhe e dy fëmijëve të lindur nga një martesë e mëparshme është dërguar me urgjencë në spital.

Në krahët e saj ajo kishte disa plagë sipërfaqësore, një shenjë kjo sipas hetuesve të një përpjekje për vetëvrasje.

Sidoqoftë, ajo nuk është në rrezik për jetën dhe kushtet e saj shëndetësore nuk konsiderohen të rënda nga mjekët aq sa ruhet nga karabinierët në spital.