Vazhdon periudha e motit të qëndrueshëm dhe të ngrohtë. Rritje të temperaturave do të ketë deri ditën e premte.

Ditën e diel dhe të hënën në pjesët veriore të vendit do të ketë kushte për reshje lokale të shiut, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjik.

Temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri më 38 gradë celsius.