Karim Benzema është golashënuesi i katërt më i mirë në histori të Real Madridit.

Goli në Champions League kundër Shakhtarit ishte i 290-ti për Benzeman, duke barazuar legjendën, Santillana (290).

Para tij tani janë vetëm legjenda si; Cristiano Ronaldo, Raul Gonzalez dhe Alfredo Di Stéfano.

Ronaldo është i pari me (450), Raúl (323) dhe Di Stéfano (308).