Një 60 vjeçar britanik është rrëzuar dhe ka vdekur në një dyqan seksi italian, ndërsa po shikonte një film pornografik.

Policia ka konfirmuar se po heton rrethanat pas vdekjes së tij, pasditen e së premtes, transmeton Klan Kosova.

Burri, i cili nuk është emëruar, raportohet se la biçikletën e tij jashtë dyqanit në Marghera afër Venecia, përpara se të paguante pesë euro brenda një kabine private.

Stafi pretendon se ata u shqetësuan kur ai nuk arriti të dalë pas 30 minutash dhe më pas e gjetën të shtrirë në dysheme.

Pronari i kabinës tha për The Sun: “Unë nuk e kisha parë kurrë më parë atë. Ai hyri pasi la biçikletën e tij jashtë”.

“Ai po udhëtonte me biçikletë gjatë rrugës për në Venecia dhe pyeti për shikimin e një filmi pornografik, kështu që unë i tregova një kabinë dhe ai pagoi pesë euro”.

Mjekët e shpallën njeriun të vdekur në vendin e ngjarjes.