Saturday, 11 July 2020
Maqedoni 11.07.20 | 14:55

Fushata parazgjedhore sipas protokolleve shëndetësore – përgjegjësia te partitë politike dhe qytetarët

Fushata parazgjedhore me respektim të distancës fizike prej 1,5 deri në 2 metra, larje dhe dezinfektim të duarve dhe mbajtjes së maskës mbrojtëse në të gjitha aktivitetet partiake parashikon protokolli i Komisionit për Sëmundje Infektive. Këto janë rekomandimet, ndërsa përgjegjësia për...

Ballkan 11.07.20 | 13:31

Mjeku shqiptar që thoshte se koronavirusi zhduket verës, ja çka thotë tani?

Në një ditë me bilanc tragjik të viktimave nga koronavirusi në vend, me 4 jetë të humbura dhe me 93 raste të reja të koronavirusit, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka bërë apel të fortë për të gjithë qytetarët, për mbajtje me doemos të maskës dhe të ruajtjes së distancës. “Mbyllja...

Maqedoni 11.07.20 | 13:28

Shqiptarët nisin fushatën: TI VLEN! kundër Zaevit që i quajti të pavlerë

Ofendimet e fundit që Zaev bëri ndaj shqiptarëve që dëgjoheshin gjatë një bashkëbisedimi me një të panjohur përmes njërës ndër bombave të tij të shpeshta këtyre ditëve, duket se kanë ndikuar tejmase negativisht në vetë rejtingun në rënie të kreut social demokrat. Në këtë drejtim...

Maqedoni 11.07.20 | 12:45

Bomba e re: Zbulohen dallavaret e Zoran Zaevit me Katica Janevën (VIDEO)

Një tjetër bombë është shfaqur sot me protagonist sërish liderin Zoran Zaev që ka të bëjë me prapaskenën e lojës ku Oliveri, Katica dhe Radmilla dinin për rrënien ose hedhien e lëndëve të SPS-së informon TetovaSot Në bisedë e sipër, Zaev thotë se “loja e prapaskenës ” është...

Maqedoni 11.07.20 | 11:45

Javën e kaluar në Ohër 29, Strugë 55 dhe Dibër 35 persona janë infektuar me coronavirus

Buletini javor i Qendrës për Shëndet Publik nga Ohri, që përfshin komunat e Ohrit, Debërcës, Strugës, Vevçanit, Dibrës dhe Qendrës Zhupa, tregon se në periudhën nga 4 deri në 10 korrik, me Covid-19 u diagnostifikuan 29 persona nga Ohri, 55 persona nga Struga dhe 35 persona nga Dibra. Javën...

Maqedoni 11.07.20 | 11:31

Edhe dy ditë fushatë, partitë edhe sot para qytetarëve do t’i prezantojnë programet e tyre

Fushata parazgjedhore përfundon nesër në orën 24 kur edhe zyrtarisht fillon heshtja parazgjedhore. Edhe sot e nesër partitë politike dhe koalicionet pjesëmarrëse në zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbajnë takime me qytetarët, në të cilat ua prezantojnë programet e tyre zgjedhore...

Maqedoni 11.07.20 | 11:00

MSH: Në dhjetë ditët e ardhshme fillojnë përgatitjet për lirimin e një pjese të kapacitetit në “8 Shtatori”

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe pati një takim me sindikatën e spitalit “8 Shtatori” dhe kryetarin e sindikatës së pavarur për shëndetësi, farmaci dhe mbrojtje sociale – Ljubisha Karanfillovski. Në takim u diskutua për kërkesën e stafit të spitalit që pacientët me Covid...

Maqedoni 11.07.20 | 09:56

Kovid-19 po merr hov, numër rekord i rasteve të reja dhe personave të shëruar në shtet

Numër më të lartë të rasteve të reja me koronavirus ka regjistruar dje Instituti për Shëndet Publik. Me 205 rastet e sapoevidentuara nga të cilat sërish më së shumti ka në Shkup, numri i tërësishëm i rasteve të reja nga fillimi i pandemisë, deri tani në shtet arriti 7.777. Sipas të...

Lajme 11.07.20 | 09:33

Zaev i ofendoi shqiptarët, reagon Sali Berisha: O argat i Beogradit (VIDEO)

Pas ofendimit të rëndë ndaj shqiptarëve nga Zoran Zaev ka reaguar menjëherë edhe ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha. Ai thotë se Zaev është argati i Beogradit “Ja si ofendon shqiptaret argati tjeter i Beogradit, qe se bashku me Zografin Bis shetisnin me patronin e tyre Vuçiç projektin...

Maqedoni 11.07.20 | 07:56

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri më 36 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Pasdite kryesisht në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitjen e jostabilitetit të izoluar me paraqitjen e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave të rralla. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 11 deri...