Tuesday, 2 June 2020
Skena 02.06.20 | 23:42

Rihanna bombardon sërish në të brendshme të verdha (FOTO)

Rihanna ka treguar asetet e saj seksi në të brendshme derisa ka thënë se është duke e punuar edhe një këngë të re Ajo është fytyra kryesore e linjës së saj të se brendshmeve “Savage X Fenty”. Por, ajo sot ka treguar se është në formën më të lartë derisa ka treguar format e saj. Krijuesja...

Bota 02.06.20 | 23:39

Mikrobiologu britanik: Nuk ka asnjë provë që të vërtetojë një valë të dytë të koronavirusit

Nuk ka prova që të vërtetojnë një valë të dytë të koronavirusit. Kështu ka deklaruar profesori britanik Hugh Pennington, mikrobiolog në Universitetin e Aberdeen. Sipas tij ideja për rikthimin e një vale të dytë të Covid-19 bazohet në në modele të vjetruara të gripit. Shkencëtarët...

Bota 02.06.20 | 23:22

“Koronavirusi shpikje e Bill Gates”/ Shpërthejnë teoritë në botë

Pandemia koronavirus po studiohet mbi baza shkencore në të shumtën e vendeve të mëdha botërore. Me këtë temë po merren të gjitha mediat e mëdha botërore, ndërsa debati nuk ka të ndalur.Por njëkohësisht në opinion po përhapen edhe “teori” të ndryshme konspirative, të cilat nuk...

Bota 02.06.20 | 23:00

Zbulohet çfarë ndodhi gjatë 30 minutave të fundit të jetës së George Floyd

SHBA’ja është dënuar nga protestat mbarëkombëtare për vdekjen e një burri afrikano-amerikan në arrest policor. George Floyd, 46 vjeç, vdiq pasi u arrestua nga policia jashtë një dyqani në Minneapolis, Minesota. Pamjet e arrestimit në 25 maj tregojnë një oficer policie me lëkurë në...

Maqedoni 02.06.20 | 22:23

OBRM-PDUKM: A po falsifikon qeveria numrat dhe raportet me rastet e reja

A po falsifikon qeveria numrat dhe në opinion jep raporte fiktive për numrin e pacientëve në vend, me motive të poshtme dhe arritjen e qëllimeve politike, pyesin e OBRM-PDUKM. “A është numri i pacientëve me dozë të qëllimshme për të krijuar një gjendje të dukshme kontrolli mbi situatën...

Bota 02.06.20 | 22:19

Del dokumenti sekret, OBSH akuzon Kinën për përhapjen masive të koronavirusit

Gjatë gjithë janarit, Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) e lavdëroi publikisht Kinën për reagimin e shpejtë pas shpërthimit të koronavirusit, për ndarjen e menjëhershme të hartës gjenetike të virusit dhe tha se puna dhe përkushtimi i saj për transparencë ishin “shumë mbresëlënëse”. Por...

Maqedoni 02.06.20 | 20:25

Brenda dy jave fillojnë fluturimet nga Shkupi drejt Cyrihut

Sikurse të gjitha linjat tjera ajrore, edhe ato që na lidhin me Ballkanin, ka mbi dy muaj që janë bllokuar. Po kjo vlen sigurisht, edhe për linjat nga Cyrihu në Kosovë dhe Maqedoni, vende prej nga vijnë shumica e madhe e mërgimtarëve shqiptarë me qëndrim në Zvicër. Kjo bllokadë, së paku...

Maqedoni 02.06.20 | 20:16

Mal i Zi shpall fundin e virusit Covid-19

Në Mal të Zi të martën pasdite është shpallur fundi i epidemisë Covid-19. Këtë e ka bërë të ditur Qeveria e Malit të Zi. Në fakt fundin e epidemisë e ka shpallur Trupi Koordinues Kombëtar për sëmundjet infektive, me propozim të Institutit për Shëndetin Publik të Malit të Zi. “Ky...

Maqedoni 02.06.20 | 19:45

Janeva: Jam manipuluar, nuk ndjehem fajtore

Jam manipuluar rëndë, tha sot në gjykatë për rastin “Haraçi” ish-prokurorja speciale Katica Janeva, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ajo konfirmon se është e pafajshme. Janeva kritikoi gjykatën që në përgjithësi pranoi çiftin Kamçev për të dëshmuar në proces, sepse sipas saj...

Futboll 02.06.20 | 13:43

Klubet e Premier League i paguajnë testet familjarëve të futbollistë që kanë qenë të infektuar me koronavirus

Klubet e Premier League u kanë thënë lojtarëve dhe stafit që janë rikthyer të punojnë për “Projektin Rifillimi” se ata do të financojnë të gjitha testet përkatëse Covid-19 për të dashurit me të cilët kanë qenë në kontakt. Testimi privat mund të kushtojë rreth 300 funta...

Maqedoni 02.06.20 | 13:19

Mickoski: Nuk frikësohem nga zgjedhjet, por për jetët e humbura të njerëzve

Kreu i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot edhe njëherë ka ritheksuar se ai nuk frikësohet të përballet në zgjedhje me LSDM-në e Zaevit, por e vetmja që e frikëson dhe shqetëson është shëndeti i qytetarëve i rrezikuar nga pandemia me Kovid-19. Mickoski...

Maqedoni 02.06.20 | 13:14

BDI: Të gjithë nëpunësve administrativë do t’iu njihet arsimit i lartë

Konferencë për shtyp e përfaqësuesit të BDI-së dhe sekretar shtetëror në ministrinë për Shoqëri Informative dhe Administratë, Adem Avziu: Përkujdesin tonë për administratorët e dëshmuam me ndryshimin e Ligjit për nëpunësit administrativ, i cili u votua në Parlament me 17.01.2020...

Jetë 02.06.20 | 11:28

Receta e mahnitshme natyrale për një fytyrë të pastër

Receta që e sugjerojmë sot përmban vetëm dy përbërës: vaj kokosi dhe sodë buke. Këta dy përbërës mund të ndodhen në kuzhinën tuaj dhe janë mjaft efikas në trajtimin e problemeve të lëkurës. Kjo përzierje e fuqishme ofron efekte fantastike në trajtimin e shenjave, njollave, puçrrave...

Shkup 02.06.20 | 11:18

Krisma në Çair të Shkupit, plagoset një person

Gjatë ditës së sotme diku rreth orës 5 e mëngjesit, në rrugën ‘Arhiepiskop Distej’, në Komunën e Çairit, është plagosur një person i cili ka drejtuar një motoçikletë. Personi menjëherë është dërguar në spital, ndërsa policia gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes ka...

Maqedoni 02.06.20 | 11:08

Kumtesë e LSDM-së për masa për mbështetje të ekonomisë

Mbi 130.000 qytetarë të punësuar, të ardhurat e të cilëve nga janari e deri në prill të këtij viti nuk ishin më të larta se 15.000 denarë në muaj, do të marrin vauçer prej 6.000 denarëve, të cilin do të mund ta përdorin në objektet turistike vendase, por edhe kartelë pagesore prej...

Shkup 02.06.20 | 11:04

Shkupi me më së shumti raste aktive me Kovid-19, më së shumti në Çair dhe Saraj

Më së shumti raste aktive nga Kovid-19 ka në Shkup, pas të cilit vijojnë Tetova, Shtipi, Kumanova dhe Velesi. Të dhënat e Institutit për shëndet publik tregojnë se në vend, në këtë moment ka gjithsej 6060 raste aktive. Prej tyre, 298 janë në Shkup, 83 në Tetovë, 68 në Shtip, 55 në...

Maqedoni 02.06.20 | 10:48

Në autobus vetëm me maskë, shfuqizohet transporti falas për pensionistët

Qytetarët që përdorin transportin publik duhet patjetër të mbajnë maska ​​mbrojtëse, ndërsa autobusët rregullisht duhet të dezinfektohen. Transportuesit gjithashtu duhet të marrin parasysh numrin e udhëtarëve që do të transportohen, ndërsa shfrytëzimi maksimal, sipas dekretit të...

Maqedoni 02.06.20 | 10:47

MSH: Qytetarët t’i respektojnë në tërësi masat dhe rekomandimet për mbrojtje nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë sot apelon te qytetarët t’i respektojnë në tërësi masat dhe rekomandimet për mbrojtje nga koronavirusi. Respektimi i masave do të mundësojë dalje më të shpejtë nga kriza shëndetësore, potencojnë nga Ministria, duke bërë thirrje qytetarët t’u përmbahen...

Maqedoni 02.06.20 | 10:36

Komunat me më shumë raste aktive me Covid-19 në Maqedoni

Më së shumti raste aktive me Covid-19 ka në Shkup, pas të cilit vijojnë Tetova, Shtipi, Kumanova dhe Velesi. Të dhënat e Institutit për Shëndet Publik (ISHP) tregojnë se në vend, në këtë moment ka gjithsej 606 raste aktive. Prej tyre, 298 janë në Shkup, 83 në Tetovë, 68 në Shtip,...

Maqedoni 02.06.20 | 10:28

Rastet e reja me Covid-19, një e tretë e të sëmurëve pa asnjë simptomë

Një e treta nga 89 të infektuarit e rinj me Kovid-19 të regjistruar dje janë të moshës 30 dhe 39 vjeç. Pesa më e madhe e tyre janë femra, sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve në vend, përqindja më e madhe janë mbi 60 vjeç, ndërsa...

Повеќе