Sunday, 8 December 2019
Jetë 08.12.19 | 13:05

Përdorimi i aromatizuesve në shtëpi është i barabartë me konsumimin e 20 cigareve në ditë

Të gjithë e adhurojnë aromën freskuesve në shtëpi, megjihtatë ajo aromë mund të shkaktojë me qindra probleme shëndetësore. Doktorët raportojnë se këto aroma mund të shkaktojnë, alergji në lëkurë, probleme me frymëmarrje dhe madje edhe kancer në mushkëri. Të përdorni aromatizues...

Skena 08.12.19 | 13:03

Genta surprizohet nga i dashuri, urën e Bosforit ia ndriçoi me fjalë dashurie

Tash e një kohë, këngëtarja nga Gjilani, Genta Ismajli, është përfolur për një romancë të re dashurie. Dhe mashkulli fatlum siç u raportua është biznesmeni i njohur turk, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Huseyin Usta. Ndonëse çifti po shijojnë lidhjen e tyre të re, këngëtarja...

Ballkan 08.12.19 | 13:00

Shembet godina numër 15 në Qytetin Studenti

Është shembur godina numër 15 në Qytetin Studenti. Në godinë jetonin më shumë se 30 familje. Ajo ishte vlerësuar e pabanueshme pas tërmetit të 26 nëntorit. 180 banorë u nxorën nga objekti që u shemb. Ata janë strehuar në qendrat sociale ose çadra. Godina u shemb me fadromë dhe jo me...

Film 08.12.19 | 12:53

10 filma që duhen parë gjatë festave

Pushimet e dimrit janë në prag. Asgjë s’të bën më të lumtur se ndjesia që të jep shtëpia e ngrohtë gjatë periudhës së festave. Një gotë verë, ushqime të lezetshme, çorape të trasha, drita festash dhe një listë me filma për t’u parë. Janë kaq shumë, sa është e pamundur...

Maqedoni 08.12.19 | 12:46

Zakharieva: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë nuk duhet të anulohen

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Ekaterina Zakharieva sot deklaro se “nisja e bisedimeve për anëtarësim në BE për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë nuk duhet të anulohet për shkak të propozimit të ri francez për metodologjinë e negociatave. Sipas saj, këto...

Maqedoni 08.12.19 | 12:44

Kapen mallra kontrabandë në kufirin shqiptaro-maqedonas, 5 të arrestuar

Policia shqiptare ka vënë në pranga 5 persona që lejuan kalimin e kamionëve me mallara kontrabandë në pikën e kalimit kufitar Goricë mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Mes të arrestuarve janë tre policë dhe një doganier. Ndërsa janë shpallur në kërkim 7 persona të tjerë. Të...

Maqedoni 08.12.19 | 12:41

Stoilkovski: Përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, Zaevi nuk ka koncept

Naum Stoilkovski në një konferencë për shtyp pranë selisë së VMRO-DPMNE-së tha përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, tregojnë se Zaev nuk ka koncept të qeverisë. Ai komentoi edhe kërkesën e partive politike shqiptare në opozite për ndryshim te Kushtetutës dhe bërjes se shqipes gjuhe te...

Maqedoni 08.12.19 | 12:29

Osmani: Komisioni i Venecias përshëndet përdorimin e zgjeruar të gjuhës shqipe

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani në një dalje për mediat pas vlerësimit të Komisionit të Venecias për ligjin e gjuhëve tha se Komisioni i Venecias përshëndet përdorimin e zgjeruar të gjuhës shqipe në vend dhe inkurajon dhe përgëzon qeverinë për këtë guxim për të zgjeruar përdorimin...

Shkup 08.12.19 | 09:29

Pa ujë një pjesë e Shkupit

Nga ora 4 mëngjesin e sotëm pa ujë janë një pjesë e shfrytëzuesve të rrugëve “Dimçe Mihajllovski”, “Borivoe Miloshevski”, “Vera Radosavljeviq “dhe” Zendel Xhemaili”. “Furnizimi është ndërprerë për shkak të një defekti rrugor në rrugën “Pero Nakov” dhe do të zgjat...

Maqedoni 08.12.19 | 08:37

Maqedoni, më shumë shi kanë reshur në Lazaropole, 10 litra në metër katror

Më shumë shi mbrëmë dhe dje ka rënë në Lazaropole – 10 litra në metër katror, në Mavrovo pesë, në Pretor katër, në Ohër tre dhe në Shtip e Kumanovë dy litra në metër katror. Siç kumtoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM), gjatë natës ishte mesatarisht me vranësira,...

Maqedoni 08.12.19 | 07:32

Tetovari me zemër të madhe ia fal BMW Halil Kastratit: E kam ba nijet me dhënë zeqat këtë makinë (FOTO)

Nje donacion Special! Sa human jane shqiptaret Halil kete makine e kam ba nijet me ta dhane si donacion ty dhe ti ia jep dikujt ne kompenzim me ndonje banese apo e gjeni dike qe e blen dhe pastaj e gezoni nje familje me strehim Kjo eshte makina qe na u dhurua si donacion sot nga vellau T.I nga Tetova Pas...

Skena 08.12.19 | 00:00

“Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte”, Flori uron Enedën për fitoren me fjalët e ndjera

Eneda Tarifa u shpall fituese e edicionit të 21 të festivalit “Kënga Magjike”. Me këngën e kompozuar nga Flori Mumajesi, ajo rrëmbeu trofeun e rëndësishëm duke shënuar një sukses tjetër në karrierën e saj. Mirënjohjen ndaj Florit, ajo e shprehu publikisht duke i kushtuar një falenderim...